Tipy na Výlety

Zajeďte do Mikulova, Lednice či Valtic za spoustou krásných památek a kvalitním vínem.

Cyklostezka mikroregionem

Cyklostezka mikroregionem

0 km 0 minut autem
Trasa vede přímo okolo penzionu, stačí jen obout tretry či tenisky, eventuelně připnout dětský vozík, a šlápnout do pedálů :-)
Obec Želetice

Obec Želetice

1,7 km 4 minut autem
Pouze 1 km od Penzionu najdete obec Želetice s koupalištěm a tenisovými kurty, dětským hřištěm, ruční papírnou a nádherným upraveným zámeckým parkem.
Koupaliště Pohoda Únanov

Koupaliště Pohoda Únanov

9,4 km 11 minut autem
Nádherné koupaliště s výstižným názvem Pohoda. I v létě zde zdaleka není hlava na hlavě. Jedná se o venkovské koupaliště s bezvadnou atmosférou a možností občerstvení i zapůjčení plaveckých potřeb.
Znojmo

Znojmo

16,3 km 19 minut autem
Možná je prohlídka areálu kláštera včetně románské krypty kostela sv. Václava. Odpočinek a relaxaci nabízí blízká plovárna. Znojmo je centrem kulturního dění. Nejznámější je však Znojemské historické vinobraní konané v první polovině září (letos 13. a 14. 9.).
Podyjí

Podyjí

25,1 km 27 minut autem
Národní park Podyjí je dosud jediným moravským národním parkem, který byl vyhlášen v roce 1991 a svou rozlohou je nejmenším národním parkem v ČR. Naleznete zde plno nádherných cyklistických tras, které volně přecházejí na Rakouskou stranu a zpět.
Hnanice

Hnanice

25,9 km 31 minut autem
Vynikající restaurace s malebným okolím - to je vinařství Hnanice. Při každé naší návštěvě Lisovny si sem zajedeme. Pěšky či na kole se nabízí krásný výlet mezi vinicemi - velmi blízko je na Šobes, a také na vyhlídku Heliger Stein v nedalekém Rakousku.
Aqualand Moravia

Aqualand Moravia

40,7 km 36 minut autem
Aqualand Moravia je aquapark v obci Pasohlávky. Jeho kapacita činí 8 000 návštěvníků a vodní plocha má rozlohu přes 3 000 m². Součástí aquaparku je 16 bazénů, 24 tobogánů a skluzavek, 30 typů saun, wellness zóna, Hotel Aqualand Inn, restaurace a 7D kino
Hrad Bítov

Hrad Bítov

45,0 km 49 minut autem
S dětmi jsme v květnu za nepříznivého počasí navštívili hrad Bítov - cca 50 minut jízdy autem od Lisovny. Pro rodiny s dětmi je to ideální tip na výlet. Na hradě je kromě prohlídky zámeckého okruhu také pro děti připravena výstava historických hraček a věhlasných strašidel.
Mikulov a svatý Kopeček

Mikulov a svatý Kopeček

44,8 km 52 minut autem
Mikulov je také prima tipem na výlet i v ne příliš letním počasí. Kromě nádherného zámku a jeho zahrady zde lze prozkoumat Turoldskou jeskyni, Kozí hrádek, nebo "vyšplhat" na Svatý kopeček. Cesta vede voinařským krajem plným vinných sklípků. V obci Drnholec minete i Nové vinařství.
Pálava

Pálava

51,4 km 53 minut autem
V severozápadním výběžku Panonské nížiny, v nejteplejší a téměř nejsušší oblasti České republiky, se nachází Pavlovské vrchy. Zdejší zem dodnes střeží dávná tajemství lovců mamutu, Keltů i zapomenuté osudy vojáků X. římské legie, kteří tu podle legendy začali s pěstováním vinné révy. Pálava je nádherná . Vodní nádrž Nové Mlýny a nad ní se klenoucí Pálavské vrchy s rozesetými vinohrady.
Lednicko-valtický areál

Lednicko-valtický areál

58,2 km 62 minut autem
Od roku 1996 je součástí světového a kulturního dědictví UNESCO. Majestátné zámky jsou obklopené rozlehlými zahradami. Upravené záhony pokrývá květinový koberec. Zvlněné lány zlatavých polí přecházejí v zelenavé lesy. Romantickou krajinu zdobí rybníky, jejichž třpytivé hladiny jsou posety lekníny. Podél upravených cest stojí mnoho skvostných staveb. To všechno vytvořili ruku v ruce s přírodou Lichtenštejni.
Rezervujte si svůj pobyt
Nahoru